Şartlar & Koşullar

Kayıt ve Şartlar

 

EREN KİMYA .COM' a Üye olarak yada üye olmadan alışveriş yapan herkes bu sözleşmeyi okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 

Satış: 

Satış işlemi yalnızca 18 yaşından büyük kişilere yapılır.

 

Vergi: 

Satışı yapılan tüm ürünlere yasal oranlarda KDV ilave edilmiştir. Vergi hariç satışı yapılmaz.

 

Üye Bilgileri: 

Üye, bilgilerini eksiksiz ve hatasız girilmelidir. Teslimat için sabit telefon numarası girilmesi zorunludur.

 

Hatalar: 

Ürün açıklaması, adı, fiyatı, resmi vs. her türlü içerikte oluşabilecek hatalarından dolayı erenkimya.com sorumlu tutulamaz.

 

Fiyat Politikası: 

Mağazamızda satılan tüm ürün fiyatlarını serbest ekonomi kuralları gereği mağazamız belirler. Etiket fiyatı, satış fiyatı ve indirimli fiyat buna dahildir. Müşteri, ürün üreticisi, ithalatçısı veya dağıtıcısı dahil hiç kimse fiyatı değiştirmemiz konusunda bizi zorlama yetkisi yoktur. Yazım hataları istisnadır.

 

Teslimat:

Sipariş etmiş olduğunuz ürünler ertesi gün kargoya teslim edilir. Stoklarımızda bulundurmadığımız veya temini zaman alan ürünler için kargoya teslim süresi 2 - 3 iş günü sürebilir. Gecikmesi muhtemel teslimat durumunda size bilgi verilmektedir. Cuma günü vermiş olduğunuz siparişler Pazartesi günü kargoya teslim edilmektedir.  

Ürün teslimatının aksamadan gerçekleştirilebilmesi için lütfen gün içinde (09.00 - 15.00 saatleri arasında) ödeme bilgisini ve bulunduğunuz yerin adresini teslimat adresi olarak bildiriniz  

Satıştaki bazı ürünlerde stoklu çalışılmamasından dolayı mağazamız sipariş verilen ürünlerin tümünün temininden sorumlu değildir. Temin edilemeyen ürün olduğunda müşteriye en kısa sürede bilgi verilerek en uygun seçenekler iletilir. Müşteri dilediğini seçmekte özgürdür.

Teslimatlar yalnızca mağazamız tarafından belirlenen kargo şirketleri veya kendi dağıtım ağımız ile kimlik kontrolü yapılarak teslim edilir. Sipariş edilen paket teslim alınırken mutlaka kontrol edilmeli hasarlı veya hatalı paketler teslim alınmamalıdır. Paket teslim alındığı anda siparişiniz kargo yetkilisi tarafından eksiksiz ve sağlam olarak teslim edilmiş sayılacaktır.

 

Garanti: 

Mağazamız ve müşteri aşağıda belirtilen kurallar çerçevesinde hareket eder.

ErenKimya.com da satılan ve Garanti Belgesi düzenlenme zorunluluğu olan ürünler, imalatçı veya ithalatçı firma garantisi kapsamındadır. Satın almış olduğunuz ürünlerde, garanti süresi içinde meydana gelen arızalar, aşagıda ayrıntıları belirtilen garanti şartlarına göre ücretsiz olarak tamir ettirilir. Garanti Belgeleri, tedarikçi firma tarafından doldurulmakta ve ürünle birlikte müşterilerimize gönderilmektedir. Ancak, bazı ürünler, jelatinli ya da vakumlu ambalajda gelmekte, Garanti Belgesi de, ürünün bulunduğu kutunun içinde bulunmaktadır. Bu hallerde, ürünün orjinal halini bozmamak için, Garanti Belgesi, ürünü gönderirken doldurulmamakta, daha sonra, müşterilerimiz isterlerse, Garanti Belgesi ni ayrıca bize gönderip doldurtmaktadır. Ürün faturası ile sunulması halinde, bu şekildeki Garanti Belgeleri de geçerlidir. Garanti Belgeleri ile ilgili olarak aşağıdaki hususların bilinmesi gereklidir:

Garanti süresi malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve en az iki yıldır. Malın arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.

Malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, yada satıcıya bildirim tarihinden itibaren başlar. Bu sürenin aşılması durumunda, müşteri, malın ücretsiz değişimini ya da bedel iadesini isteyebilir.

Malın arızasının 15 iş günü içerisinde giderilememesi halinde, imalatçı veya ithalatçı firma; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.

Satıcı, malın; garanti süresi içinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli yada başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamirini yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür.

Arızalarda kullanım hatasının bulunup bulunmadığı servis istasyonları, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde ithalatçı veya imalatçı firma tarafından düzenlenen raporla belirlenir.

Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın;

* Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, bir yıl içerisinde; aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanısıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması,

* Tamiri için gereken azami sürenin (30 gün) aşılması,

* Arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi, durumlarında, tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya kayıp oranında bedel indirimi talep edebilir.

 

İade şartları: 

Mağazamız sattığı her hangi bir ürünü aşağıda belirtilen durumlarda iade alma garantisi verir.

Almış olduğunuz ürünü, ambalajını açmadan / tahrip etmeden / bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilir veya başka bir ürün ile değiştirebilirsiniz.

Aldığınız ürünü belirtilen süreler içinde iade etmeden once, Bize Ulaşın veya bilgi[at]erenkimya.com adresine ürün fatura numarası ve sipariş numarınızı içeren bir email atmanız yeterli olacaktır.

Bu email içinde ürünü neden iade etmek istediğinizi kısaca açıklarsanız ürün ile ilgili çalışmalarımızda bize yardımcı olmuş olursunuz.

erenkimya.com bu emaili aldıktan sonra ürünü nereye ve nasıl iade edeceğinizi size bildirecektir. Bu bilgileri size iletmemizle birlikte siz iade etmek istediğiniz ürünü orijinal ambalajına koyarak herhangi bir kargo şirketi vasıtasıyla veya elden belirtilen adrese teslim edebilirsiniz.

İade işlemlerinde ortaya çıkacak kargo masrafları tarafınıza ait olacaktır.

 

Satılan ürünün hatalı olması durumunda ve taşıma sırasında paketin zarar görmesi ve bu zararın tespit edilerek ürünün alıcı tarafından teslim alınmaması durumunda zarar tarafımızdan telafi edilir.

Teslimatçı firmadan kaynaklanan sorunlarda; zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır. Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Ancak paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.

Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda bize bildirilmelidir. En kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacağız.

Ürünlerle ilgili sorunlardaki (teslimat sırasında farkedilmesi mümkün olmayan sorunlar bu kapsama girer) talebinizin kabulü için;

* Fatura adınıza kesilmişse ve vergi mükellefi değilseniz, tarafınıza kesilen fatura ve irsaliyemiz; eğer vergi mükellefiyseniz ya da sipariş faturanızı şirketinize kestirmişseniz, iade edeceğiniz ürün(ler)le ilgili fatura ve irsaliyeniz ürünlerle birlikte gönderilmelidir.

* İade işlemi teslim tarihini takip eden iki gün içinde başlatılmış olmalıdır.

* İade edilen ürünler teslimatta kullanılan firma ile geri gönderilmelidir.

* Ödemeli gönderilen herhangi bir paket tarafımızdan kabul edilmez.

İade gerekçesi değerlendirildikten sonra yukarıda sıralanan koşullara uygun olması durumunda sorunlu / hatalı ürünler yenileriyle değiştirilecektir. Böyle bir durumda iade ve yeniden gönderme aşamalarının tüm masrafları tarafımıza aittir.

Ürünün iadesinin yukarıdaki koşullara uygun bulunmaması durumunda ise iade talebi sürecindeki tüm masraflar bizzat müşteri tarafından karşılanır.

 

Ücretler: 

EREN KİMYA tarafından tahsil edilen tüm ücretler ilgili bölümlerde müşterinin görebileceği şekilde açıkça görüntülenir. Bu fiyatlara sonradan itiraz edilemez.

 

Müşteri Memnuniyeti: 

EREN KİMYA müşteri memnuniyetini maksimum düzeyde tutmak için yoğun çaba harcamaktadır.  Zarara uğratmaya yönelik ve genel ticaret kuralları çerçevesinde olmayan müşteri talepleri hariç tüm şikayet ve istekleriniz dikkatle incelenerek ivedi sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır.

 

Güvenlik Tedbirleri: 

EREN KİMYA ya verilen siparişler, bir dizi güvenlik tedbirinden geçtikten sonra müşteriye gönderilir.  İşlemler esnasında müşteriden bazı ek bilgiler talep edilebilir. Talep edilen bilgiler sizin güvenliğiniz içindir. Müşteri bu talepleri karşılamakla yükümlüdür,  tarafımızdan güvenli görülmeyen yada kuşku uyandıran siparişler gönderilmez.

EREN Kimyevi Maddeler ve Laboratuvar Malzemeleri © 2019